אבחון וטיפול בקשיי ראייה מול מחשב
טיפים בנושא
לחצו על הטיפים להרחבה בנושא
איך ניתן לעבוד שעות רבות מול מחשב מבלי להתעייף?
גם אתם נוטים להתעייף מעבודה ממושכת מול מחשב? התעייפות עיניים לאחר שעות עבודה מרובות מול המחשב, אינה חייבת להיות חלק מחייכם.
קודם כל חשוב לדעת שהעייפות יכולה לנבוע מעבודה לא נכונה מול המחשב כמו למשל תנוחת ישיבה מסוימת שמגבירה את הבעייה, תאורה לא מתאימה, הפרשי גובה לא נכונים בין המסך לעיניים. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר שפרסמנו בנושא.
בנוסף, כאשר קיים קושי בעבודה מול המחשב, יש לשלול בעיות ראייה סמויות מהן יכולים לסבול גם אנשים שרואים מצויין וכלל אינם זקוקים למשקפיים. במקרים ואכן אובחנו בעיות שיוצרות קשיים בתפקוד מול המחשב, ניתן לטפל בהן באמצעות תרגילי ראייה לטיפול בבעיות ראייה סמויות, משקפיים מיוחדים לעבודה מול מחשב וכן באמצעות ייעוץ להתאמת תנאי עבודה נכונים מול המחשב.  
 
למי ולמה מומלץ להרכיב משקפיים לעבודה מול מחשב?
עינינו בנויות לראייה לרחוק. כאשר יושבים שעות רבות מול מחשב וממעטים להביט למרחקים גדולים, נוצר מאמץ מתמיד אשר גורם לכאבי ראש, כאבי עיניים, להתעייפות וכתוצאה מכך, לירידה ביכולת הריכוז. במצבים אלו אנו מתאימים משקפיים מיוחדים אשר מטרתם להקל על העיניים ושכתוצאה מכך מאפשרות לעבוד שעות רבות מול המחשב, מבלי להתעייף ומבלי לאבד את יכולת הריכוז. מחקרים מראים כי אצל כשליש מהאוכלוסיה העובדת מול מסכי המחשב בשעות האחרונות של יום העבודה, יעילות העבודה פוחתת בצורה ניכרת עקב עייפות העיניים הגורמת לקשיי ריכוז.
Powered by